GMINNE ZAWODY STRAŻACKIE - Koniówka

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

GMINNE ZAWODY STRAŻACKIE

Aktualizacje > 2017-2018
 
17 czerwca, w Czarnym Dunajcu pod bacznym okiem strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu odbyły się doroczne konkurencje sportowo-pożarnicze dla 14 jednostek z gminy. W szranki stanęli także druhowie z Koniówki, którzy bronili tytuł mistrza z poprzedniego roku. Wyprzedzili wówczas OSP Wróblówka i OSP Stare Bystre.
Zawody
Zmagania obejmowały dwie konkurencje, w których oceniane był dokładność, spryt i czas. Część sportowa polegała na sztafetowym pokonaniu dystansu z przeszkodami w uniformie. Były płotki, ściana, skok, czołganie i bieg. Druga część – typowo pożarnicza, polegała na „ugaszeniu pożaru” wodą poprzedzonego przygotowaniem sprzętu, włączeniem pompy, rozwinięciem i połączeniem węży oraz sikawek. Zadanie łatwe dla chłopców z naszej jednostki – znowu wygrali puchar! Kolejne miejsca były dla OSP Ciche Górne i OSP Podczerwone.

Bogusław Zięba, Koniówka 20.06.2018
Post Scriptum
Pamiętam, jak na początku lat 80 ubiegłego stulecia również brałem udział w podobnych zawodach, wówczas konkurencje rozgrywane były na kamieńcu w Chochołowie. Zajęliśmy wtedy tylko drugie miejsce, bo ja w trakcie biegu sztafetowego przewróciłem płotek, za co nasza drużyna otrzymała punkty karne.
Kontakt:
abeiz@gmx.net
©
koniowka.info
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego