TOUR DE POLOGNE - Koniówka

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

TOUR DE POLOGNE

Aktualizacje > 2013-2014
O kolarstwie nikt tu jeszcze nie wspominał, a tymczasem 7 sierpnia tego roku i możliwe, że nie tylko tym razem, peleton wyścigu Tour de Pologne przekręcił się całkiem blisko Koniówki. Wystarczyło tylko w odpowiednim czasie stawić się w odpowiednim miejscu, by móc przyjrzeć się zmaganiom kolarzy.

Zakopane - Strbskie Pleso
Trasa etapu o długości 190 km wiodła z Zakopanego przez Chochołów i przejście graniczne w Suchej Horze do Strbskiego Plesa na Słowacji. Na zakręcie koło Śliwy pojawiło się najpierw kilku kolarzy, a po krótkiej chwili cały peleton.
Najlepsze miejsce do obserwacji i dopingu było przy starej skoczni w Chochołowie. Stąd był znakomity widok na prostą od skrzyżowania, przez most i na atak wzniesienia w stronę granicy.
Opierając się na wiadomościach z mediów, tych pierwszych uciekinierów powiększyło i utrzymywało przewagę aż do 30 kilometrów przed metą. W międzyczasie jednak Maciej Paterski, wygrał dwie górskie premie. Natomiast Rafał Majka wygrał cały etap zbliżając się na 1 sekundę do lidera Petra Vakoca. Majka na przedostatnim etapie tegorocznego Tour de Pologne odebrał także żółtą koszulkę i na ostatnim etapie wokół Krakowa nie pozwolił już sobie odebrać.

Bogusław Zięba, Koniówka 15.08.2014
Kontakt:
abeiz@gmx.net
©
koniowka.info
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego