TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ - Koniówka

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

Aktualizacje > 2019-2020
Czarny Dunajec, Nowy Targ i Wieliczka - to miejscowości, w których Kamil Wątór reprezentował Koniówkę i szkołę podstawową w Podczerwonem biorąc udział w etapach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.
W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
28 lutego Kamil Wątór wywalczył I miejsce w gminnym etapie konkursu, który odbył się w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec i tym samym zapewnił sobie miejsce w kolejnym, powiatowym konkursie w Nowym Targu. Tu, 21 marca uplasował się na II miejscu, które otworzyło mu drogę do turnieju na poziomie wojewódzkim w Wieliczce 27 kwietnia 2019 roku.

Zofia Zięba, Koniówka 30.04.2019

Kontakt:
abeiz@gmx.net
©
koniowka.info
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego