NAKRĘTKI DLA LENY - Koniówka

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

NAKRĘTKI DLA LENY

Aktualizacje > 2019-2020
Minął tylko tydzień i akcja rozwinęła się z niesamowitym powodzeniem. Zwykłe nakrętki plastikowe miały być wrzucane w celu dobroczynnym do specjalnie przygotowanych pojemników w kształcie serc.

Serca stanęły 12 listopada przed remizami OSP Koniówka i Podczerwone. Obsługiwane są przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Brata Witalisa - Wojciecha Lei w Podczerwonem, natomiast akcja wspiera podopieczną fundacji Kawałek Nieba - Lenę Cholewę. Całość zainicjowała Rada Rodziców szkoły i strażacy obu wiosek. Wydawało się, że serca wypełniane będą w nieco wolniejszym tempie.
Po tygodniu uzbierano 106 kilogramów plastiku. Sponsorem była firma DrzewKarcz, Cristo Pelli i Krauzowicz, za realizację projektu serc odpowiada Mieczysław Strama i Tomasz Leja. Nakrętki zbierane do worków przewiezione zostały do magazynu w szkole w Podczerwonem. Gdy uzbiera się większa ilość, przekazane zostaną rodzicom Lenki, która skazana była na amputację nóg przez brak prawej kości piszczelowej i szpotawych skręconych do siebie. Lenka po przebytych dwóch kuracjach uczy się aktualnie chodzić, jest jeszcze w trakcie wydłużania lewej kończyny i czeka na ostateczne ustawienie stóp.
Wiadomość z ostatniej chwili - Zakopane i Szaflary także ustawiły podobne serca. Akcja zatacza więc coraz większe kręgi.

Bogusław Zięba, Koniówka 10.12.2020

Kontakt:
abeiz@gmx.net
©
koniowka.info
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego