RZEKA 2008 - Koniówka

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

RZEKA 2008

Aktualizacje > 2007-2008
Nieustanne opady deszczu przez kilka dni po 20-m lipca spowodowały ogromną w skutkach powódź na Podhalu. Nawet w 1997 roku, gdy woda zalała pół Polski, żywioł nie wyrządził na Podhalu tylu strat.A zaczęło się w Zakopanem i Tatrach wielkimi opadami deszczu (oberwanie chmury). Wezbrały górskie potoki, szybko zamieniając się w rwące rzeki. W Zakopanem był prawdziwy potop. Woda z ogromną siłą niszczyła wszystko na swojej drodze. Straż Pożarna bez przerwy wzywana była do podtopień piwnic i domów.
Wielgo woda
Wszystkie jednostki pracowały z pełnym poświeceniem przy zabezpieczeniu wałów, wypompowywaniu wody z domów i piwnic, ratowaniu i dobytku ewakuowaniu ludzi w czasie powodzi.
Straż Pożarna bez przerwy wzywana była do walki z coraz groźniejszym żywiołem. Podobnie było na Harendzie, w Poroninie, Murzalsichlu, na Krzeptówkach, w Witowie i Chochołowie (stąd ewakuowano obóz survivalowy, który rozłożony był nad potokiem).
W Koniówce, obserwując poczynania wody w górze Dunajca obawiano się również najgorszego, ale w miarę dobrze uregulowane koryto potoku nie dopuściło do większych strat. Woda wyrządziła największe zniszczenia brzegu rzeki przy nowo powstałej elektrowni wodnej tworząc wielki zator z naniesionych kamieni przy wlocie wody do elektrowni.W galerii zamieściłam kilka zdjęć powodzi w roku 2008.

Zofia Zięba, Koniówka 30.07.2008
Kontakt:
abeiz@gmx.net
©
koniowka.info
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego