REMONT REMIZY OSP - Koniówka

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

REMONT REMIZY OSP

Aktualizacje > 2007-2008
Od stycznia do maja 2008 roku trwały prace wewnątrz remizy OSP w Koniówce.
Remont 2008
Sala dolna obecnie to sala balowa, w której znajduje się szereg pucharów zdobytych na różnych zawodach strażackich. To sala reprezentacyjna, w której odbywają się zebrania wiejskie i strażackie oraz wybory. Z tej sali wyprowadzono schody na górę, gdzie zrobiono drugą dużą salę - jadalnię oraz wiele innych pomieszczeń: trzy łazienki (z prysznicem i umywalką), kuchnię z zapleczem (na pieczywo, wódkę i chłodnię), osobne zejście z kuchni na dół i inne pomieszczenia, a wszystkie ponumerowane. Nad salą- jadalnią wiszą piękne lampy. Są też osobne wejścia na strych i wieżę. W osobnym pomieszczeniu będzie urządzona wystawa-galeria z pamiątkami rozbitego samolotu amerykańskiego w 1944 roku w Koniówce. Koniówka jest dumna ze swojej Remizy.

Tygodnik Podhalański
W Tygodniku Podhalańskim z dnia 30 października 2008 r. ukazał się artykuł z uroczystości poświęcenia nowej Sali w remizie OSP w dniu 19.10.2008:

„Drugie ważne wydarzenie miało miejsce bezpośrednio po spotkaniu modlitewnym obok dzwonnicy, już w budynku remizy OSP. Tam od stycznia do maja tego roku trwały intensywne prace remontowe, dzięki którym budynek nabrał zupełnie nowych cech funkcjonalnych. Dotychczasowa jedyna sala, tak zwana sala dolna, to obecnie sala balowa, w której znalazło się także miejsce na ekspozycję bogatego zbioru pucharów, zdobytych przez miejscowych ochotników na różnych zawodach strażackich. Jest to także wiejska sala reprezentacyjna, w której odbywają się zebrania wiejskie i strażackie oraz różnego rodzaju referenda i wybory. Z tej właśnie sali wyprowadzono drewniane schody na górę, gdzie zrobiono drugą dużą salę – jadalnię oraz wiele dodatkowych pomieszczeń: trzy łazienki z ubikacjami, prysznicami i umywalkami, kuchnię z zapleczem, osobne zejście z kuchni na dół oraz kilka innych pomieszczeń. W jednym z nich będzie urządzona wystawa elementów ocalałych z amerykańskiego samolotu, który został uszkodzony i w efekcie rozbił się w 1944 roku w Koniówce. Zadbano również o osobne wejście na strych i wieżę. Tym razem aktu poświęcenia dokonał ks. Władysław Kos, długoletni proboszcz parafii Chochołów, obecnie rezydujący w tej miejscowości. Gospodarze, czyli strażacy ochotnicy, zaprosili gości do zastawionych stołów, przy których rozpoczęły się zwyczajowe posiady. Trudno się dziwić zadowoleniu i radości zgromadzonych, zwłaszcza mieszkańców Koniówki, skoro w krótkim czasie udało się wykonać dwie poważne inwestycje, z których wieś może być dumna."

Zofia Zięba, Koniówka 30.09.2008
Kontakt:
abeiz@gmx.net
©
koniowka.info
 
Copyright 2018. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego