KRAJOWE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE OSP - Koniówka

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

KRAJOWE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE OSP

Aktualizacje > 2019-2020
Po wielkich sukcesach na etapie gminnym, powiatowym i wojewódzkim strażacy z Koniówki ruszyli wraz z kibicami na ostateczną rozgrywkę do Polanicy Zdroju, gdzie od 30 sierpnia przez trzy kolejne dni odbywały się Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP.

Przygotowania i wyśmienite pierwsze miejsca na poszczególnych etapach w gminie, powiecie i województwie dawały nadzieje na jeden z lepszych wyników, a nawet na pierwsze miejsce w zawodach krajowych.
Porównując czas ćwiczenia bojowego drużyn z całego kraju mogliśmy spodziewać się wysokiego miejsca na mistrzostwach. Nasi chłopcy ustępowali tylko dwóm, trzem drużynom i tylko o kilka sekund. Dla kibiców, którzy na miejsce dotarli specjalnie wynajętym autobusem przygotowany został baner i rozprowadzone zostały koszulki reklamujące OSP Koniówka. Strażacy z Koniówki bardzo dobrze zaprezentowali się przed komisją oraz publicznością zgromadzoną w miejscowym amfiteatrze. Wystąpili w mundurach z elementami stroju góralskiego, czym wzbudzili ogólny podziw licznie zgromadzonych osób. Pierwszy dzień i od razu drugie miejsce za pokaz musztry uspokoiły nieco nerwy i dawały nadzieję na dobre miejsce w bojówce nazajutrz. Niestety, jeden mały błąd w przeprowadzaniu akcji zaprzepaścił te nadzieje i dał nam tylko miejsce dziewiąte.
Mimo to, druhowie i kibice wrócili w dobrych nastrojach do Koniówki, gdzie zostali przyjęci z owacjami na placu manewrowym przed remizą OSP.

Bogusław Zięba, Koniówka 10.09.2019
Kontakt:
abeiz@gmx.net
©
koniowka.info
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego