POGRZEB KAROLINY ZIĘBY - Koniówka

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

POGRZEB KAROLINY ZIĘBY

Aktualizacje > 2009-2010
Karolina Zięba, najdłużej żyjąca Koniowianka, moja Teściowa, zmarła nieoczekiwanie nad ranem w czasie snu 17 grudnia 2009 w szpitalu w Zakopanem. W pogrzebie wzięła udział prawie cała rodzina oraz wielu mieszkańców Koniówki i najbliższych wiosek podhalańskich i orawskich. Życiorys Karoliny przedstawiłam w poprzednim artykule z dnia 10 lutego 2009 powiązanym z obchodami jej stulecia.

Smutne nowiny
Karolina Zięba, najdłużej żyjąca Koniowianka, moja Teściowa, zmarła nieoczekiwanie nad ranem w czasie snu 17 grudnia 2009 w szpitalu w Zakopanem. Przewieziona została tam na zabieg operacyjny po złamaniu nogi.
W pogrzebie, który odbył się 21 grudnia 2009 , w mroźny i słoneczny dzień, wzięła udział prawie cała rodzina oraz wielu mieszkańców Koniówki i najbliższych wiosek podhalańskich i orawskich. Ceremonia żałobna rozpoczęła się w domu Karoliny w Koniówce o godzinie 10:00. Mszę świętą o 11:00 w kościele parafialnym w Chochołowie odprawił ksiądz Jacek Mola w asyście księży Stanisława Syca i Władysława Kosa. Ksiądz Kos przedstawił w skrócie życie zmarłej, a syn Karol wygłosił mowę żałobną, po której kondukt żałobny ruszył w stronę cmentarza. Ciało Karoliny zostało złożone w grobowcu rodzinnym Ziębów.
Życiorys Karoliny przedstawiłam w poprzednim artykule pt. Sto lat! z dnia 10 lutego 2009, powiązanym z obchodami jej stulecia.

Zofia Zięba, Koniówka 06.01.2010
Kontakt:
abeiz@gmx.net
©
koniowka.info
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego