WIRTUALNY KONKURS - Koniówka

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

WIRTUALNY KONKURS

Aktualizacje > 2019-2020
Nietypowy pomysł, o którym głośno było na całym Podhalu i Małopolsce, zrodził się w głowach zarządu Koła Podhalan Podczerwone-Koniówka i redakcji tygodnika Góral Info - wirtualna Niedziela Palmowa. Do tak swoistej idei przyczyniła się przede wszystkim pandemia.

Pod koniec marca ogłoszony został konkurs na wirtualną palmę, a komisja w składzie Ewa Vermessy-Gruber, Halina Strama, ks. Marek Łabuzek, Małgorzata Kulawiak, Danuta Skorupa i Bogusław Zięba miała 5 kwietnia wybrać najlepiej przygotowane palmy.
Założeniem było utworzenie palmy i przedstawienie jej na odpowiednio przygotowanej stronie internetowej w formie zdjęcia. Do konkursu przystąpiło 32 uczestników, którzy rozdzieleni zostali na poszczególne grupy wiekowe. Aby wziąć udział należało wykonać palmę własnoręcznie z wykorzystaniem materiałów ze swoich ogrodów, wykonać zdjęcie palmy i wysłać je na wyznaczone konto mailowe do 4 kwietnia.
Bardzo dobrze poradziły sobie dzieci z Koniówki zajmując wysokie miejsca w konkurencji. Niestety, nagrody nie mogły być wręczone bezpośrednio po konkursie ze względu na sytuację związaną z pandemią. Będą wręczone po powrocie do szkoły, a poniżej reakcje komisji po przeprowadzonym konkursie.
Ewa Vermessy-Gruber
Chętnie nagrodziła bym wszystkie dzieci. Wybór był niezwykle trudny. Te prace dzieci wykonane przy wsparciu rodziców sprawiły mi wiele radości w tym trudnym do przeżycia czasie. Dziękuję pomysłodawcom za tę namiastkę prawdziwego życia – stwierdziła przewodnicząca komisji konkursowej.
Halina Strama, niezależnie od swoich ocen, postanowiła przyznać prywatną nagrodę palmie, która wywarła na niej największe wrażenie.
Bogusław Zięba
'Wielki tłum, który przybył na święto, usłyszawszy, że Jezus przybywa do Jerozolimy, wziął gałązki palmowe i wybiegł Mu naprzeciw' (J 12). Kochani, po kilkuletniej działalności w Izraelu i nie tak dawnym wskrzeszeniu Łazarza, na wieść o tym, że Jezus zbliża się do bram Jerozolimy wyszły mu naprzeciw tłumy ludzi, którzy już słyszeli o cudach i naukach ukazujących w swej prostocie nieco odmienny, niż żydowski sposób na życie i wiarę. Jezus witany był najzwyklejszymi gałązkami zerwanymi pośpiesznie z rosnących wzdłuż drogi palm i dlatego moja uwaga skupiła się przede wszystkim na wykorzystaniu naturalnych materiałów. Nie patrzyłem na rozmiary, natomiast doceniłem równomierność rozmieszczonych ozdób zatopionych w zieleni oraz tło, na którym została przedstawiona palma. Pozdrawiam serdecznie wszystkich uczestników, a organizatorom gratuluję wspaniałego pomysłu, który mimo aktualnych przeszkód przypomina o wspólnych ideach i tradycjach bliskich naszym sercom.
Małgorzata Kulawiak pogratulowała wszystkim udziału i pomysłu na przeprowadzenie Wirtualnego Konkursu Palm Wielkanocnych.

Bogusław Zięba, Koniówka 07.04.2020
Kontakt:
abeiz@gmx.net
©
koniowka.info
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego