DROGA WOLNA - Koniówka

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

DROGA WOLNA

Aktualizacje > 2019-2020
Pamiętamy z zeszłego roku turbulencje związane z rozpoczętą budową nowego mostu, a przede wszystkim te z mostem zastępczym. Na szczęście dość sprawnie udało się wtedy zażegnać problemy, a dziś możemy podziwiać nowy, prężący się ku niebu most umożliwiający przeprawę nad rzeką Czarny Dunajec.

12 października ruch samochodowy został skierowany na nowy most. Wprawdzie prace nie zostały jeszcze nie zamknięte, ale jest na tyle gotowy, by samochody mogły swobodnie przejeżdżać na drugą stronę.
Nowy most powstał ze środków unijnych w ramach przebudowy drogi wojewódzkiej nr 958 z Chabówki do Zakopanego. Wykonawcą była austriacka firma Strabag, która pracowała wykorzystując wyspecjalizowany sprzęt, między innymi masywny dźwig firmy Liebherr, który mógł przenosić 200 tonowe materiały nawet do 94 metrów wzwyż. Najważniejsze - ruch na moście odbywa się już bez hałasu. Wprawdzie uchybienia i odgłosy przy przeprawie po moście zastępczym w październiku ubiegłego roku zostały poprawione, jednak z biegiem czasu znów narastały i ponownie dbały o zawroty głowy w Koniówce. Ze strony budowlańców należało więc robić wszystko, by zmieścić się w terminie i nie dopuścić do ponownej awantury. Dali rady, auta jadą i jest spokój.

Bogusław Zięba, Koniówka 16.10.2020
Kontakt:
abeiz@gmx.net
©
koniowka.info
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego