MISJE - Koniówka

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

MISJE

Aktualizacje > 2009-2010
W naszej parafii pod wezwaniem św. Jacka w Chochołowie w dniach od 17 do 25 kwietnia 2010r. odbywały się Święte Misje do Serca Bożego. Misje - jest to katolicka akcja kaznodziejska. Prowadzą je księża zakonni - misjonarze.

Odwiedziny misjonarzy i cel misji
Misje mają za zadane umacniać parafian w wierze. Trwają 9 dni, a ich wyjątkowość, w odróżnieniu od corocznych rekolekcji, polega na tym, że odbywają się tylko co dziesięć lat. Misjonarze prowadzą nauki ogólne dla wszystkich i stanowe - dla dzieci, młodzieży, dla ojców i matek, dla młodych małżeństw i dla chorych oraz wiernych w podeszłym wieku. Przynoszą ze sobą duchową wiedzę, z którą pragną się podzielić z wiernymi i przez którą pragną wpłynąć na ich dobre postępowanie.
Ogólna spowiedź, komunia święta i błogosławieństwo z odpustem zupełnym dla wszystkich parafian - uczestników Misji, jest uwieńczeniem tego święta duchowego. Ludziom nieuleczalnie chorym i wiernym w podeszłym wieku jest udzielany dodatkowo sakrament namaszczenia.
Na zakończenie odbywa się poświęcenie krzyża misyjnego i procesja wokół kościoła z tym właśnie krzyżem, niesionym przez uczestników Misji. Następnie, na pamiątkę odbytej kontemplacji w parafii krzyż zostaje wkopany w ziemię na terenie należącym do kościoła.
W tym roku, na pamiątkę odbytych Misji, poświęcony krzyż został wbity na dziedzińcu przed wejściem do kościoła, a każda rodzina otrzymała krzyżyk misyjny z odpustem zupełnym dla umierających. Ostatnie Misje miały miejsce w 1999 roku.

Zofia Zięba, Koniówka 04.05.2010
Kontakt:
abeiz@gmx.net
©
koniowka.info
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego