ONI MIELI PO TRZECH SYNÓW W WOJSKU - Koniówka

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

ONI MIELI PO TRZECH SYNÓW W WOJSKU

Aktualizacje > 2019-2020
19 maja w imieniu Ministra Obrony Narodowej, Wojskowy Komendant Uzupełnień, przy udziale wójta Gminy Czarny Dunajec, przedstawicieli Rady Gminy, sołtysów oraz byłych żołnierzy, wręczył medale Za Zasługi Dla Obronności Kraju rodzicom, których co najmniej 3 synów pełniło służbę wojskową.


Medale odebrali też mieszkańcy Koniówki - Zofia i Józef Baran oraz Agnieszka Haberna, a uroczystość odbyła się w budynku Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec. Jak pamiętamy, pani Agnieszka Haberna była już w tym roku zaproszona w to samo miejsce przy okazji jej urodzin i uhonorowania jej wkładu w wychowaniu 15 dzieci.
Zofia i Józef Baran nie mogą poszczycić się tak licznym potomstwem, jak Agnieszka, jednak wszyscy ich synowie swego czasu opuścili dom, by służyć w Wojsku Polskim. W czasie, gdy synowie Zofii i Józefa, a także Agnieszki przebywali w wojsku, służba trwała przynajmniej dwa lata i była obowiązkowa, to znaczy - wszyscy mężczyźni zdolni do służby musieli spełnić ten obowiązek. Aktualnie służba w wojsku jest dobrowolna i traktowana jako jeden z wielu zawodów.

Zofia Zięba, Koniówka 9.06.2019
Kontakt:
abeiz@gmx.net
©
koniowka.info
 
Copyright 2018. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego