DZIEŃ LASOWY - Koniówka

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

DZIEŃ LASOWY

Aktualizacje > 2019-2020
Tradycyjnie początek maja to czas sadzenia lasu. Dla Koniówki, która jest członkiem Wspólnoty Leśnej Uprawnionych 8 Wsi, temat ten jest bardzo ważny ze względu na utrzymanie prywatnej własności, z której czerpane są wspólne korzyści.

Zniszczony lub ścięty drzewostan musi być zastąpiony, więc konieczne są wyprawy ku wierchom, by wspomóc reprodukcję i zachowanie wspólnych terenów. Co roku, o tej porze ruszają grupy ludzi z motykami i sadzonkami na strome zbocza wokół doliny.
Obszar w Dolinie Chochołowskiej należący do uprawnionych jest niesamowicie olbrzymi i wymaga regularnej pielęgnacji. Rok 2020, ze względu na nieobliczalną pandemię, jest szczególny, jednak zarząd Wspólnoty zdecydował się na dzień lasowy z uwzględnieniem wszelkich środków ostrożności. Zwrócono uwagę na maseczki, odstęp i transport, który w tym roku odbył się prywatnymi środkami. Do tej pory uzupełniano drzewostan w głębi Doliny Chochołowskiej - na zboczu Furkaśki (1491 mnpm.), w tym roku, 9 maja pod Cubom (Kryta Czuba 1246 mnpm.).

Bogusław Zięba, Koniówka 01.06.2020
Kontakt:
abeiz@gmx.net
©
koniowka.info
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego