PIOTR LEJA HARNASIEM ROKU - Koniówka

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

PIOTR LEJA HARNASIEM ROKU

Aktualizacje > 2013-2014
Janosik pasowoł do Maryny, a pasuje Pieter do Haliny? No przeciy – i to cały rok! Obaj – Halina Skupień i Piotr Leja zostali kreowani w trakcie Festynu Białczańskiego na Nośwarniejsom Górolecke i Harnasia Roku. Teraz w parze i z obowiązku będą do następnych wyborów reprezentować góralskie zwyczaje na kilku następujących po sobie imprezach, które na Podhalu będą organizowane dla mieszkańców i turystów.

Harnaś z Koniówki
Koniówka cieszy się oczywiście z osiągnięcia Piotrka, bo jak sam powiedział, nie łatwo było przebić się pośród trudnych konkurencji. Musiał zabłysnąć w tańcu, śpiewie, okazać się siłą godną zbójnika, wiadomościami o zwyczajach góralskich i o samym Podhalu.
Tańce i śpiewy góralskie wyniósł z domu, szlifował je później pod okiem państwa Sobczyków z Ratułowa, znanych instruktorów tańca i śpiewu podhalańskiego. Dryg i siłę przejął po tacie, a geny mamy przyczyniły się do głosów żeńskiej części publiczności.
W tym roku Festyn Białczański zorganizowano po raz siedemnasty. Impreza ta zaliczana jest do największych na Podhalu. Oprócz konkurencji góralskich, które wyłaniają takich jak Piotr i Halina, prowadzone są także zmagania ceperskie dla turystów odwiedzających region.

Bogusław Zięba, Koniówka 15.08.2013
Kontakt:
abeiz@gmx.net
©
koniowka.info
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego