KONIÓWKA – LUDZIE I MIEJSCA - Koniówka

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

KONIÓWKA – LUDZIE I MIEJSCA

Aktualizacje > 2019-2020
Covid zabrał nam nieco ze swobody, przez to częściej przebywamy w domu, dbamy o gospodarstwo, mamy więcej czasu dla siebie, przeglądamy zdjęcia, wspominamy i odkurzamy rodzinne archiwa. Zauważamy, że czas biegnie nieubłaganie, a rodzinne pamiątki i osoby na nich odbite, bez ich odświeżania, przechodzą w zapomnienie.

Zaglądamy do starej skrzyni lub albumu ze zdjęciami i zdajemy sobie nagle sprawę, że nie potrafimy rozpoznać niektórych miejsc lub postaci śmiejących się do nas jakby z oddali. Z pomocą przychodzą nam jeszcze dziadkowie, ale i oni dość często mają problemy z rozpoznawaniem.
Zawodzi pamięć. Kto nie podpisywał pamiątek, ma teraz trudności z zaszufladkowaniem niektórych osób, szczególnie tych stojących na drugim planie lub z boku na zdjęciu. Z pomocą mogą przyjść sąsiedzi, czy też dalsza rodzina, jednak najlepiej zrobiłaby to cała gromada. Tylko zebrać tak wielu, by mogli rozpoznać jedną lub kilka osób na pożółkłej fotografii, jest raczej ciężko. Tu z pomocą przychodzi nowoczesność i technika. Internet jest jednym z najważniejszych aktualnie środków przekazu, informacji i wymiany poglądów.
Stąd pomysł. Koniówka - ludzie i miejsca ma być grupą, gdzie wymieniane są aktualne poglądy, ale także opowieści i zdjęcia historyczne, które mogą być uzupełniane przez zarejestrowanych uczestników. To forum dla wymiany informacji, poglądów, zdjęć itp. Szczególnie miło widziane będą tu posty i zdjęcia z aktualnych - publicznych i prywatnych aktywności mieszkańców oraz, lub przede wszystkim, podobne dotyczące starych i zamierzchłych czasów przypominających historię Koniówki. Chętnie dowiemy się także, co słychać u naszych emigrantów, którzy z pewnością żyją jeszcze wspomnieniami z Koniówki, ewentualnie chcieliby przedstawić swoje wrażenia z aktualnego miejsca pobytu.
A więc do dzieła i miłej zabawy na Koniówka - ludzie i miejsca.

Bogusław Zięba, Koniówka 25.05.2020

Kontakt:
abeiz@gmx.net
©
koniowka.info
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego