HALOWA PIŁKA NOŻNA - Koniówka

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

HALOWA PIŁKA NOŻNA

Aktualizacje > 2019-2020
Lipnica Wielka była ostatnio punktem zainteresowania świata piłkarskiego w naszym regionie. Futsal to wchodząca na salony FIFA począwszy od końca lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku nowa dyscyplina, która zdobywa coraz więcej zwolenników.
Wprawdzie podobne zawody odbywały sią już wcześniej, pod inną nazwą i w zasadzie wśród młodzieży szkolnej, jednak teraz futsal rozwija się w niesamowitym tempie także wśród dorosłych. Jest to halowa piłka nożna, w której udział biorą dwie drużyny po pięciu zawodników każda. Boisko może mieć długość od 25 do 42 metrów, szerokość od 15 do 25 i podobnie jak w piłce nożnej należy trafić piłkę do bramki przeciwnika.
Mecz trwa dwa razy po 20 minut z maksymalną przerwą do 15 minut. Nieco inaczej niż w typowym meczu piłki nożnej odbywają się zmiany zawodników na boisku. Liczba ich nie jest ograniczona i w zasadzie możliwa w każdym momencie gry. Bramkarz, także w każdej chwili może być zmieniony przez dowolnego zawodnika z pola.
Turniej Jednostek OSP w piłce halowej odbył się w tym roku w Lipnicy Wielkiej 3 lutego i przyniósł naszym strażakom II miejsce. Za rok będzie jeszcze lepiej. Gratulacje!

Bogusław Zięba, Koniówka 10.02.2019

Kontakt:
abeiz@gmx.net
©
koniowka.info
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego