FESTYN W PODCZERWONEM - Koniówka

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

FESTYN W PODCZERWONEM

Aktualizacje > 2017-2018
W niedziele, 19 sierpnia ludziska tłumnie przybyli na boisko za starom skołom i kościołym w Podcyrwonym. Hej chłopcy, dzioło siy hań, dzioło!
Przedstawiyniy „Ślebody”
Na pocontku,  po  tyk syckik oficjalnych witackak wystąpiły dziecyska z zespołu „Śleboda” przy Związku Podhalan Podcyrwone-Koniówka. Pokozały jak to w downyk czasak toniec i śpiyw towarzysył codziennemu, trudnemu zyciu. Nie jedyn sie zadumoł, bo dziś straśnie sycka zagonieni, ło tyj robocie ino gwarzom, a kasi zabocyli, ze mozna tys zaśpiywać i zatońcyc przecie,  coby to trud trosecke osłodzić.

Zabawy staryk
Po wystympie małyk przysedł cas na tyk starsyk. Tu mozna było pokozać swoje sportowe moce. P. Dorota poprowadziła wygibasy, co sie zumbom nazywajom, cy jakosik tak. Mnie to się straśniy widzioł śpiyw dziwcyny z Ukrainy Galiny. Przygrywała na ik narodowym instrumyncie, co sie nazywo bandura, a „Dumka” to jaz serce ścisła. Kolejnom atrakcyjom były zwody w jedzyniu kiełbasy. No tu wykozały się baby i chłopy, ale trza było cheba być straśnie głodnym coby telo zjeść, no ale se poradziyli i co po niektórzy nagrody zdobyli. Dużo emocyji wywołało przeciąganie wozu strazoków z Podcyrwonego. Przyznom, zek się straśnie znerwowła i jaz nimogłak na to patrzyć. Tak zek się w duchu zastanowiała cy ta ftory z tego wysiłku… no wiycie… ale nic to i tu tyz strongmenów naskik nie brakuje. W trakcie mali i duzi, jak się juz umyncyli choćjakimi śpasami mogli se co nieco przekąsić, bo i stazoki, Związek Podhalan i skoła o strawie, nie ino duchowyj pomyśleli. Z tego cok się dowiedziała to miała być jesce watra i zabawa, ale jo z racji statecnego wieku do chałupy pognała
Pogoda dopisała, wiatrów nie było, syćka mieli uśmiechy przyklejone do pysków i i widać ze śpasy się udały. Mom ino nadzieje, ze w przysłym roku tyz to wydarzynie do Podcyrwonego zawito, no i moze Koniowianów wiyncyj przydzie tego Wom syćka i sobie zycym.
Monika Czapla, Koniówka 24.08.2018
Kontakt:
abeiz@gmx.net
©
koniowka.info
 
Copyright 2018. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego