CHODNIKI DO SZKOŁY - Koniówka

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

CHODNIKI DO SZKOŁY

Aktualizacje > 2017-2018
Dzień, w którym szkoła dla klas nauczania początkowego w Koniówce została zamknięta, padł zimny strach na matki, których dzieci miały kontynuować naukę w Podczerwonem. Strach był uzasadniony nie tyle odległością, co samą drogą, którą dzieci miały pokonać przy wzmagającym się z roku na rok ruchu samochodowym.

Potrzeba czasu
Pobocze było zbyt wąskie, więc nierzadko brykające dzieci wystawione były na niebezpieczeństwo. Zorganizowano wprawdzie półśrodek, który polegał na grupowym przeprowadzaniu dzieci do szkoły, jednak okolica powinna iść z duchem czasu i dopasować się do ruchu na drodze. Przecież samochody i ciągniki zastąpiły już dawno pojazdy konne.
W ubiegłych latach Koniówka postawiła na chodniki biegnące przez miejscowość. I faktycznie, każdy pieszy przemierzając wioskę, wybiera stronę drogi, która wyposażona jest w chodnik. Dobry przykład dla gromady i włodarzy zarządzającymi drogami. Potrzebne są tylko zgody właścicieli prywatnych posesji, wzdłuż których wije się droga.
Trwało kila lat zanim doszło do porozumienia i w tym roku, pod koniec czerwca ciężki sprzęt i ekipy remontowe ograniczyły ruch na drodze. Będą instalowane chodniki od mostu w Koniówce, przez Podczerwone, do granicy z Czarnym Dunajcem i ostatecznie położony asfalt. Plan zakłada zakończenie robót w październiku tego roku.
Firmie życzymy udanej pogody i żadnych niespodzianek, a wszystkich użytkowników dróg prosimy o wyrozumiałość. Będzie przecież wolniej, za to od dzisiaj bezpieczniej.

Bogusław Zięba, Koniówka 10.07.2017
Kontakt:
abeiz@gmx.net
©
koniowka.info
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego